For English version click here.
Siegfried Zademack
Przedstawiamy Państwu niezwykle utalentowanego, niemieckiego artystę malarza, którego prace na stałe zawitają w naszej galerii.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z galerią przepięknych obrazów jego autorstwa klikając tutaj, a także do przeczytania informacji o artyście poniżej.
Siegfried Zademack urodził się 24 grudnia 1952 roku w Bremie w Niemczech. Niezależny artysta od 1980 roku. Jego prace były prezentowane na wielu prestiżowych wystawach i eventach artystycznych między innymi w krajach takich jak: Niemcy, Austria, Włochy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Czechy, Polska, Słowacja, Maroko. Należy do słynnej grupy artystycznej Libbellule Contemporary Renaissance założoną przez Lukasa Kandla. Grupa skupia międzynarodowe grono wybitnych artystów-malarzy, a ich prace można podziwiać podczas tematycznych wystaw organizowanych na całym świecie.
Zanim Siegfried Zademack zaczął malować, miał w głowie obrazy, których nie mógł zrealizować, ponieważ brakowało mu niezbędnej techniki i warsztatu. Krótkotrwała wizyta w akademii szybko przekonała go, że nie może nauczyć się tutaj tego, czego chciał. Zademack wybrał więc trudną drogę samokształcenia. Odwiedzał muzea i galerie, aby zanurzyć się w technikach dawnych mistrzów. Znajdował też różnych nauczycieli, od których zdobywał wiedzę o kolorach, pigmentach, laserunkach, łączeniu barw, o rozpuszczalnikach i mieszankach, które stosuje do dzisiaj w swojej pracowni, dokładnie tak, jak to czynili dawni alchemicy.
Surrealistyczne, wizjonerskie obrazy Siegfrieda Zademacka wprawiają odbiorców i recenzentów w zdumienie. Jego obrazy pozwalają nam prześliznąć się w wymiarach metafizycznych, między humorystyczną ironią a niepoznaną głębią naszych dusz.
Źródła semantyczne tej sztuki są jednakowo przeszłe i obecne. Cytat z historii sztuki stoi obok butelki Coca-Coli. Jego prawdziwymi nauczycielami byli mistrzowie wczesnego i późnego włoskiego renesansu aż do manierystów. Kompozycja jego dzieł jest całkowicie zdeterminowana przez klasycystycznych mistrzów. Zdumiewające jest, że przystosowując się do swoich własnych wynalazków malarskich, posługuje się tak doskonałą techniką. Wydaje się to jednak niezbędne do przelania wizji artysty na płótno. Jego wynalazki figuralne są wyraźnie wyrzeźbione, ale jego ikonologia wymaga dużej wiedzy z zakresu historii sztuki i polityki.
W niektórych obrazach widać różnicę w podejściu surrealistycznym, jest to podejście historyczne, które jednak – i to jest obecny aspekt – nie było jeszcze możliwe w czasach manieryzmu. Kartezjusz zauważał: mundus est fabula. Świat to wielka bajka, ciągle ewoluująca historia, w którą jesteśmy uwikłani.
Więcej o artyście tutaj.
Więcej obrazów tutaj.